Neon games
Gry Mahjong
Match 3 Games
Hidden Object Games
Action Games
Mind Games
Więcej
Gry karciane

Kierki

Zasady gry w Kierki:
Podanie: po sprawdzeniu ręki każdy gracz wybiera trzy karty i podaje je koszulkami do góry innemu graczowi. Wszyscy gracze muszą podać dalej swoje karty, nim zobaczą karty, które dostali od przeciwnika. Kierunek podania: 1. do gracza po lewej, 2 do gracza po prawej, 3 do gracza naprzeciwko, 4. nie podaje. Ten kierunek powtarza się do zakończenia gry.
Czytać więcej

Rozgrywanie wziątki: gracz, który ma 2 trefl (po podaniu), kładzie ją na stole, aby otworzyć pierwszą wziątkę. Wszystkich graczy obowiązuje dokładanie do koloru, jeśli to możliwe. Jeśli gracz nie ma karty w kolorze otwierającym, może położyć kartę w dowolnym innym kolorze. Wyjątki: jeśli gracz nie ma trefli podczas pierwszej wziątki, nie może zagrać kierami ani damą pik. Najwyższa karta otwierającego koloru zbiera wziątkę (w tej grze nie ma atutów). Zwycięzca wziątki zabiera wszystkie karty ze stołu i rozpoczyna kolejną wziątkę. Kiery nie mogą otwierać wziątki, dopóki na stole nie pojawi się dama pik (to się nazywa „łamanie serc”). Damą pik można wyjść w dowolnej chwili.

Punktacja: na końcu każdego rozdania rozlicza się liczbę kierów wziętych przez gracza; każdy liczy się jako 1 punkt. Dama pik to 13 punktów. Jeśli gracz zebrał wszystkie 13 kierów oraz damę pik, to może wybrać pomiędzy odjęciem sobie 26 punktów lub dodaniem po 26 punktów wszystkim pozostałym graczom. W kierki gra się do 100 punktów. Gdy któryś gracz osiągnie ten wynik, gra dobiega końca. Wygrywa gracz z najniższym wynikiem.
Ad Free
Ad Free Games
Czy chcesz grać w tę grę bez reklam? Zapisz się na adfreegames.com.
Ulubiona
Kliknij, aby dodać tę grę do ulubionych.
Oceń
Aktualna ocena: 4.0 na podstawie 5.847 głosów.
Popularność
6.911.451
W tę grę grano 6.911.451 razy.
Tagi
Top